RUDENS PRADŽIOS

penktadienis, rugsėjo 04, 2015 VAI VAI magazine 1 Comments

Atėjus rudeniui mes surimtėjam. Lengvas vasarines sukneles keičiame mokyklinėmis uniformomis ar dalykiniais kostiumėliais. Tačiau vis dar kurį laiką mes klijuojame vasaros prisiminimus į albumus: pėdas skalaujančias vėsias jūros bangas, šokius prie laužų, uodų įkandimus ir stipriai saulės nubučiuotą odą, lėktuvų skrydžius, painias ir klaidinančias svetimų miestų gatves, rugpjūčio krentančias žvaigždes, ašaras per draugų vestuves ir (ne)išblėsusias meilės istorijas. Vasarą sunku atsispirti ir neįsimylėti. Jo, savęs ar paties gyvenimo. Suklijavus visus prisiminimus ir užvertus albumus pradeda aiškėti, kad atėjęs ruduo atneša dar vieną naują pradžią.

ruduo

Tikiu, kad daugelis jūsų tai pat kaip ir aš – vis dar skaičiuojate naujus metus ne nuo sausio, bet nuo rugsėjo 1-osios. Sausį per šalta judėti ar imtis ko nors naujo, kad ir kaip norėtųsi. Tik kaip tingios meškos pasivartom, pasimuistom ir toliau snaudžiam savo šiltuose guoliuose. O štai rugsėjis, atnešdamas naujus mokslo metus, pripratino mus anksti rytais keltis ir kibti į darbus. Metai iš metų rugsėjis parodydavo ūgtelėjusius ar naujus bendraklasius, naujas pamokas, spaustuvės dažais dar kvepiančius vadovėlius, pamokų ar paskaitų tvarkaraščius, įtraukdavo į naujus būrelius, užsiėmimus, savanoriškas ir kitas veiklas, įsukdavo į naujas pažintis ir vis aiškiau nubrėždavo gyvenimo ar bent jau mokslo metų planus. Po aštuoniolikos mokslo metų šis rugsėjis man yra pirmas be akademinio gyvenimo rutinos. Tačiau aš vis tiek švenčiu naujus metus. Dar vienas etapas, kuris atneš šį tą naujo.

Akimirką susimąsčiau, ar suaugę (ne, aš dar tokia nesijaučiu) taip pat skaičiuoja naujus metus nuo rugsėjo pirmosios... Juk praėjus penkiems, dešimčiai ar penkiolikai metų mokyklos ir studijų laikai tampa dar blankesniais prisiminimais, o darbui sezonų kaita turi mažai įtakos. Vos spėji įsivažiuoti po vasaros atostogų, o štai ir ateina kalėdinis laikotarpis. Vėliau susipratau, kad po tų penkių, dešimties ar penkiolikos metų suaugusiųjų vaikai sugrąžina rudeninę mokslo metų rutiną bent jau artimiausiems dvylikai metų į priekį. Nuo rugsėjo naujų pradžių turbūt niekada nepavyks pabėgti.

ruduo stilius

Rudens pradžią reikia švęsti. Tik kiek subtiliau ir ramiau nei kiekvieną vasaros dieną. Galbūt prisirinkus obuolių močiutės sode verdant uogienę, galbūt pakvietus seniai nematytą draugę kavos puodeliui, galbūt nusipirkus stilingą paltą iš naujos kolekcijos ar naują darbo kalendorių, kuriame bus galima susiplanuoti darbus ir tikslus, kuriuos išsikėlėme kalendorinių metų pradžioje. Taip taip, aš apie tuos pačius tikslus sportuoti, sveikiau maitintis ir būti geresniu žmogumi. Dabar pats geriausias metas pasiimti tą sulankstytą ir tolimame stalčiaus kampe paslėptą popieriaus lapą – kol neišblėso svajingos ir įsimylėjusios vasaros kerai.

Tekstas - Monika  / 365affairs
Nuotraukos - Viktorija / dievinu

Turėtų Patikti ir Šie Tekstai

1 komentaras:

  1. Gaivu :) myliu rudenį ir su juo ateinančią ramybę, lėtesnį gyvenimo ritmą, vėsius bei spalvotus vakarus..

    AtsakytiPanaikinti