ŽINOMOS MOČIUTĖS IR ANŪKĖS ĮSIAMŽINO FOTOGRAFIJOS PROJEKTE „DOVANA“

penktadienis, gruodžio 11, 2015 VAI VAI magazine 0 Comments

Žinomos močiutės ir anūkės įsiamžino fotografijos projekte „Dovana“ Trečiadienio vakarą restauruojamuose grafų Umiastovskių rūmuose Vilniaus senamiestyje pristatytas juvelyrės Giedrės Duoblės („57 edges“) ir fotografės Ugnės Henriko socialinis fotografijos projektas „Dovana“. Dvi kūrėjos fotografijų serijoje tyrinėja skirtingų kartų moterų ryšį, ypatingas jo ženklas čia – močiutės dovana anūkei. 

paroda

Kaip gimė šis projektas? „Projektu „Dovana“ kartu su Ugne siekėme išgryninti ir parodyti, kas vertinga ir amžina, kas mums svarbu. Iš kartos į kartą perduodama močiutės dovana anūkei yra ryšio tarp skirtingų kartų moterų simbolis. Tikiu, kad mano kuriami dirbiniai taip pat kažkada taps tokiu simboliu. Prieš žiemos šventes ypač aktualu prisiminti ir atrasti būdų, kaip puoselėti šeimos tradicijas ir vertybes,“ – kalbėjo projekto autorė juvelyrė Giedrė Duoblė. 

Juvelyrės Giedrės („57 edges“) kūrybinė idėja – perduoti žinutę apie amžinąsias vertybes. Viena tokių didžiųjų gyvenimo vertybių – tai, kuo nuoširdžiai dalijasi skirtingų kartų moterys. Giedrė kuria dirbinius, kurie skirti perduoti iš kartos į kartą. Tai nenutrūkstamo ryšio simbolis, amžinumo ženklas.

paroda

Fotografė Ugnė Henriko prieš keletą metų pristatė fotografijos projektą „Mother and daughter“, jo metu fotografavo save, atkartodama savo mamos jaunystės nuotraukas. Projektas buvo publikuotas „The Guardian“ ir „Huffington Post“. Artimos idėjos tapo fotografės ir juvelyrės bendro kūrybinio projekto pagrindu. Juvelyrė ir fotografė tarytum klausia: „O kokia Jūsų močiutės istorija?“. 

Fotografijos projekte įamžintos: televizijos laidų vedėja Laima Kybartienė su anūkėmis dvynėmis Auguste ir Kotryna bei močiutės papuošalų dėžute; televizijos ir radijo laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė (Teta Beta) su anūke Vilte ir močiutės dovana – prosenelio gamintu krėslu, prie kurio Viltė ruošia pamokas; aktorė Toma Vaškevičiūtė su močiutės nešiota ir Tomai dovanota rankine (Tomos močiutės jau nebėra); aktorė Aistė Lasytė su močiute Ona Česlava ir močiutės dovanota krosnimi; atlikėja Dovilė Filmanavičiūtė („Miss Sheep“) su močiute Stanislava ir močiutės dovanotais spalvotais audeklais; dizainerė Milda Čergelytė su močiute Vida ir močiutės dovanota sagų dėžute; grafikos dizainerė Goda Jackutė su močiute Elena ir močiutės dovanotais juodo gintaro močiutės vestuviniais karoliais; projekto iniciatorė juvelyrė Giedrė Duoblė su močiute Regina ir močiutės dovanota siuvimo mašina „Singer“.

paroda
paroda
paroda

Fotografijos projekto „Dovana“ vienos dienos parodoje apsilankė ir projekto dalyvės Laima Kybartienė su trimis anūkais, Dovilė Filmanavičiūtė, grafikos dizainerė Goda Jackutė, projekto dalyvės aktorės Tomos Vaškevičiūtės mama Aušra Vaškevičienė, stilistė Agnė Gilytė su vyru Kristoforu.

Tekstas Renginio Organizatorių
Nuotraukos - VAI VAI Fotografė Gabija Kairytė

Turėtų Patikti ir Šie Tekstai

0 komentarų: