CROSTINI SU SVOGŪNŲ ČATNIU, PARMEZANO SŪRIU IR ŽEMĖS RIEŠUTAIS

šeštadienis, sausio 09, 2016 VAI VAI magazine 0 Comments

crostini su svogūnų čatniu, parmezano sūriu ir riešutais

VAI VAI e-žurnalas turi gražią tradiciją - suburti visą redakciją specialiai organizuojamam kiekvieno numerio vakarėliui. Vakarėliai, o tiksliau vadinami - Celebrate Life! vakarėlių serija - tai viena iš svarbiausių skilčių VAI VAI žurnale. Pirmame VAI VAI magazine numeryje aprašėme kokteilių vakarėlį, kuriam ruošėmės kartu su mūsų žurnalo fotografėmis ir nuostabia mūsų virtuvės šefe - Ieva Marija Kvietkauskaite (š tinklaraščio Skanios Mintys)

O prie kokteilių puikiai dera įvairūs užkandžiai ir vieno kąsnio sumuštinukai, tačiau vietoj įprastų sūrių ar alyvuogių - rinkomės išieškotus patiekalus, kuriuos pagamino Ieva. 

Prie nealkoholinio kokteilio Ieva pasirinko crostini (italų pamėgta skrudinta duona) su svogūnų čatniu, parmezano sūriu ir žemės riešutais. Tikime, jog šis užkandis kuo puikiausiai tiktų ir Jūsų šventei. Šie sumuštiniai paruoštų mūsų skonio receptorius dienos pietums. 

Čatnis (angl. Chutney, hindi चटनी = caṭnī) - garnyras, plačiai naudojamas Indiškose virtuvėse, paduodamas kaip papildomas maistas prie kitų patiekalų arba kaip savarankiškas tarpinis valgis pabaigus pagrindinius patiekalus, prieš desertą.*

Pirmąjį VAI VAI numerį rasite čia.


*Informacija iš : https://lt.wikipedia.org/wiki/%C4%8Catnis

Turėtų Patikti ir Šie Tekstai

0 komentarų: