FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS SU G. ŽILINSKU

antradienis, sausio 12, 2016 VAI VAI magazine 0 Comments

FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS SU G. ŽILINSKU

Vieną šlapią gruodžio vakarą nusileidau laiptais į „One Two Bar“ mintyse skaičiuodama laiptelius "One, two, one, two...", kur apsidairiusi pastebėjau kelis fotografus, kurių darbais šiek tiek žaviuosi; kur barmenas, išklausęs mano neaiškius pageidavimus („ką nors saldaus, bet kad nelabai, kartu ir gaivaus, be alkoholio“) suplakė vieną skaniausių mano ragautų kokteilių. Atsisėdau ir pasiruošiau klausytis fotografijos korifėjaus Gedimino Žilinsko žodžio. 

Iš pradžių buvo pristatytas renginio kaltininkas – „Huawei Mate S“ telefonas. Buvo pasiūlyta jį pačiupinėti ir išbandyti, tad nieko nelaukdama griebiau švelniai rausvos spalvos išmanųjį. Tiesa, vėliau šiek tiek nuliūdau sužinojusi, kad rožinių „Huawei“ Lietuvos rinkoje nėra.
FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS SU G. ŽILINSKU

Gediminas Žilinskas buvo draugiškas ir išdavė keletą paslapčių, tokių kaip: ką daryti, kad Tavo nuotraukos socialiniuose tinkluose sulauktų daugiau dėmesio ir „patiktukų“. O viskas labai paprasta. Kai fotografuoji, kaip talmudą prisimink tai, kas svarbiausia:

1. Kompozicija. Taip, tai gali būti atvira kompozicija, uždara, simetriška, asimetriška, trečdalių taisyklė, Fibonači seka ir dar daugybė kitų gairių, kuriomis vadovaujantis, galima sukurti estetišką vaizdą. Kitaip tariant, pageidautina, kad kadre iš šonų nekyšotų šakos, batai, katės uodega, ir kad žiūrėti į nuotrauką būtų gera. Antravertus, būk drąsi ir laužyk taisykles - ieškok, eksperimentuok, bandyk ir, laikui bėgant, pamažu išryškės tai, kaip galima darniau sukurti vaizdinį fotoaparato ieškiklyje. Daugiau ir prieinamiau apie kompoziciją rasi čia

2. Fokusavimas. Kokia pagrindinė Tavo nuotraukos idėja? Garuojantis kavos puodelis ant palangės ar medžiai, kurie matyti pro Tavo langą, ant kurio palangės garuoja kavos puodelis? Turiu prisipažinti, kad kartais ir dabar fotografuodama nesugebu sutramdyti fokuso ir jis „išeina pasivaikščioti“ nepaklusdamas mano norams. 
FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS SU G. ŽILINSKU

3. Šviesa. Šviesa yra visos fotografijos esmė, ašis, dievas, alfa ir omega. Aš taip pat apie tai kalbėjau čia (anglų k.). Vien šviesos pagalba galima sukurti įstabių nuotraukų – tokių, nuo kurių šiurpuliukai eina sprandu; ar padaryti tokį mielą bokeh, kad burnoje darosi saldu. 

4. Momentas. Būna, fotografuoji, kaip draugė išpakuoja dovaną, padarai šešiolika nuotraukų ir tik viena iš jų atskleidžia tikrąjį bičiulės džiugesį, kuriam ypatingumo suteikia jos žavi šypsena. Tik viena nuotrauka iš šešiolikos! Ir tai yra labai gerai.

5. Redagavimas. Kartais  nuotraukų redagavimas yra sudėtingesnis nei pats fotografavimo procesas. Fotografai turi savo mėgstamus redagavimo įrankius. Tai gali būti "Photoshop" ar "Lightroom" su tokiais prieskoniais kaip „VSCO“, „Nik Collection“ arba kad ir „Earlybird“ filtras „Instagram“. Filtrai ir redagavimo programos yra tarsi muzika. Jų dėka galima sustiprinti nuotaiką, vyraujančią nuotraukoje. Viskas priklauso nuo to, kokį įspūdį nori perteikti - ar paliūdėti kartu su Tavo darbus reginčiu žmogumi, ar pasidžiaugti, o galbūt suglumti, ar net nusikelti į kitą dimensiją. 
FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS SU G. ŽILINSKU

Viskas! Tik kelios esminės gudrybės, kurios tikiu, kad leis jaustis kaip Pro. Prieš Tau išskubant įamžinti įdomias gyvenimo akimirkas, negaliu nepaminėti, kad mano aplankytą vakarą užbaigė įstabusis Virtuvės Mitų Griovėjų pasirodymas, kurio metu jų stebukladariai ruošė pasiflorų pyragaičius su avietėmis, o skystame azote virino baltąjį šokoladą. Laikiau rankose lėkštę, kurioje desertas garavo azotu, o visa aplinka buvo apgaubta tirštu rūku, ir galvojau: vis dėlto šis šlapias gruodžio vakaras pavyko.  
FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS SU G. ŽILINSKU
   
Tekstas ir Nuotraukos - VAI VAI fotografė - Julija Velykienė

Turėtų Patikti ir Šie Tekstai

0 komentarų: