Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

trečiadienis, birželio 01, 2016 VAI VAI magazine 0 Comments


Anksti kėliausi ir galvojau, ką gi apsiauti? Vėl raudoni lakuoti bateliai su baltais raišteliais - ką žmonės pagalvos? Tada, pamaniau, kur nors atsisėsiu ir pariesiu kojas, kad nesimatytų tų raudonų išsišokėlių. Iš tiesų kažkur atsisėdau ir apsidairiau, kas mane supa - tai senas vinilinių plokštelių grotuvas, tai pop art’o dievo kopija su purpurinėmis kojinėmis ir druskos išėstais batais, tai Woodstock’o dvasia, laukinės garbanos, vietinės ir užjūrio šnektos, kava vietoj brendžio išraižytuose stikluose – pagaliau pasijutau labai normali. Tiek daug nepažįstamų žmonių mažoje erdvėje ir pirma reakcija – čiupk tą savo paltą ir bėk! Bet smalsumas šnabždėjo: ”pabūk, pabūk dar truputį, juk taip įdomu”. Kai pradėjo groti gyva muzika, vidinis balsas suokalbiškai mirktelėjo – “matai, buvau teisus!”. Taip pirmą kartą apsilankiau „Coffice“ pusryčiuose. Ir ne šiaip sau pusryčiuose, bet „Secret Breakfast“.
Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

„Coffice“ atvėrė duris 2016 metų kovo mėnesį, stoties rajone. Bet ne todėl, kad stotis velkasi kultūrinį rūbą ir kuria labai išraiškingą, gerąja prasme, identitetą, o todėl, kad gavo pasiūlymą čia išsinuomoti patalpas. Eglė ir Mantas, kūrybinių industrijų atstovai, ieškodami erdvės darbui ir įkvėpimui, tokiu būdu sujungė ofisą ir... kavą. Patalpos buvo kiek didesnės, nei jie tikėjosi, tad gimė idėja – pasiūlyti ofisą ir kavos kitiems. Kitaip tariant, jei esi žmogus, kuriam reikia pakeisti aplinką, bet žinai, kad rytojui turi paruošti straipsnį, projektą, baigiamąjį darbą, ateik į „Coffice“. 

Čia, „Coffice“, nuo pat pirmos dienos, ėmė kurtis istorijos. 
Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

Istorija slypi kiekviename „Coffice“ kampelyje. Štai čia uolių skandinavų rankučių darbo baldai, o ten, ant sienos, jaunų menininkų paveikslai, nuotraukos ar instaliacijos. Užeik, mielas žmogau, ne tik atsigerti kavos, bet ir apžiūrėti to, kas privers kilstelti dešinįjį antakį, lūpų kamputį, pakaitins ausį ar vaizduotę. Tu neturi būti perskaitęs storiausių knygų apie menotyrą, Tu tik pasistenk būti čia ir dabar. Tu netgi gali įsigyti labiausiai patikusį meno kūrinį. Čia nėra statistinio lankytojo. Tai gali būti jaunas, vyresnis, rimtas, linksmas, akiniuotas, plikas. Gal Tavo raudoni lakuoti sportiniai bateliai ar purpurinės kojinės? Tuo šauniau! Tu gali ateiti ir kartu su savo augintiniu. Tu gali rašyti, piešti, skaityti, diskutuoti su kolegomis, generuoti idėjas, būti produktyvus, naudingas sau ir kitiems. Kartais čia užeina ir šiek tiek nustebę žmonės, klausia, kur dingo drabužių parduotuvė („Vaje! O tokia gera parduotuvė buvo!“), arba pasiūlo pirkti kruopų (būna ir taip). 

Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

Niekada negali žinoti, ką čia sutiksi ir kuo tai pasibaigs. Kartą čia atėjo muzikos prodiuserė ir pasiūlė, žinoma, šiek tiek muzikos (paprastai „Coffice“ muzika neskamba tam, kad neblaškytų minčių debesų, skrajojančių virš susirinkusiųjų galvų). Taip atsirado „Secret Breakfast“ su kvietimu gerai pradėti dieną ir dar geriau ją praleisti. Ar nudirbti. Taip čia atklydau pirmą kartą ir aš - pasiklausyti „The Pink Elephant“. Rožiniai drambliai, grojantys (kaip jie patys teigia) psychedelic rock - nors tas rytas buvo labai svajingas, gaivus ir lengvas - , yra pasaulio piliečiai iš Rygos. Jie sutalpino savo įrašus į kasetę (taip, į tą pačią, kurią kadaise mes persukinėjome pieštuko pagalba) ir ją paliko „Coffice“. Bet kuris panorėjęs galėjo pasiimti, artimiau susipažinti su „The Pink Elephant“ muzika ir perduoti ją kuriam nors kitam geram žmogui. Tegul kasetė keliauja po pasaulį. Nedrąsiai paklausiau, ar aš galiu pradėti estafetę, ir man iš karto buvo įteiktas grotuvas su kasete. 

Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

Šias eilutes rašau sėdėdama antro aukšto balkone, už kompiuterio ekrano šnarena beržai ir linguoja maumedis, o šiek tiek atokiau čiulba lanktingala. Esu tikra, kad jei šiuo metu nebūčiau išvykusi iš miesto, rašyti šio teksto būčiau pabėgusi į „Coffice“. 

Coffice: kava + darbai + įkvėpimas

„Coffice“ komunikuoja: https://www.facebook.com/cofficevilnius/
Ateik: Sodų g. 3A, Vilnius
I – V: 10-18

Tekstas ir Nuotraukos
Julija Velykienė 

Turėtų Patikti ir Šie Tekstai

0 komentarų: